WhoAmi/

Ziyaretçi


rambox

Rambox Linux İle Tüm Sosyal Ağlar Tek Bir Uygulamada

Yazar: Bigchefstarys Tarih: Haziran 14 2017 Kategori: Uygulama

Hatırlarsınız Franz uygulamasını ve wavebox uygulamasından sizlere bahsetmiştik. Bugün Ozturk adlı kullanıcımızın tavsiyesi üzerine rambox’u inceleyeceğiz. Franz genel olarak sosyal ağları ele alan bir uygulama, messenger, twitter, whatsapp gibi çok fazla rağbet gören uygulamaları çalıştıran bir sistem. Wavebox ise sadece google ve outlook’a odaklı bir uygulama.

Bu uygulamaların her ikisinide kullanıyorum, ancak wavebox zaman geçtikden sonra bilgisayarda inanılmaz derecede donmalara sebep oluyor. Rami fazla yediğini düşünüyorum açıkcası. Eğer grafik ve kod çalışmam gerekiyorsa, kapatmam gerekiyor. Inkscape ile birlikte zor çalışıyor. Franz’de bir şikayetim yok güzel bir uygulama ve herşey kararlı çalışıyor. Franz’ın en büyük eksiği yandex mail servislerini kullandırmaması. Şirket projelerimin hepsi yandex mail de dönüyor çünkü. Bunun için thunderbird uygulamasını kullanıyorum. Thunderbird de o kadar güzel çalışmıyor malesef, zaten görüntü namına hiç bir şey yok. Bu yüzden bunuda geçmek istiyorum.

Rambox Herşeyi Destekliyor

Herşey demişken wavebox’un tüm özelliklerini kullanmıyor ancak, outlook gmail yandex mail gibi servisleri kullanıyor. Skype’da sevindirenler içerisinde yer alıyor. Malum skype çok fazla veri tüketen bir uygulama ve bazı bilgisayarlarda kasmalar yapabiliyor. Tabi bu durum geliştirici olmayanlara geçerli değil. Bazı arkadaşlar ucu kendine deyermişcesine, yalan yanlış düşünerek beni düşürmeye çalışıyorlar ama o kalitesizler terminalden başka bir şeyden anlamıyorlar malesef. Skype web browser üzerinden çalıştığı için fazla ram harcamıyor. İnternet’e nasıl bir etki yapar ölçmek gerekiyor.

Bildirim Veriyor mu?

En çok lazım olanlardan bir tanesi tabi ki gelen iletilere verilen bildirimler. Bu uygulama ile bunu tam kavrayamadım açıkcası, gmail de verdiği bildirimi yandex mailde vermedi. Franz özellikle whatsapp ve messenger da bildirimlerini güzel şekilde anında yansıtabiliyordu. Gecikme gibi bir şeyler ile karşılaşmadım ama bakalım bunda neler olacak.

rambox

rambox

Linux

Ubuntu

Arch

Debian

Elemantry

Kali Linux