WhoAmi/

Ziyaretçi


Stacker

Stacker İle Bilgisayarınızı Gereksiz Cachelerden Arındırın

Yazar: Bigchefstarys Tarih: Haziran 20 2017 Kategori: Uygulama

Stacker mı ?Windowsda bir sürü buna benzer uygulama ile karşılaştığınızı hatırlıyorsunuzdur. Herkes Linux’u tam anlamıyla kullanmak istemeyebilir. Mesela ben, web tasarımcı olduğum için linux’a zaman harcayamıyorum. Bilgisayarımı linuxcu olarak değil de kişisel kullanım gibi görüyorum. Bu yüzden linuxsun tüm işlevlerini öğrenemiyorum.

Buna benzer problem yaşayanlar mutlaka benim gibi vardır. Ben linuxda çok mutluyum ancak öğrenmeye vaktim olmuyor. Ancak linux benim tüm ihtiyaçlarımı karşıladığı ve bilgisayarımın daha kararlı çalıştırdığı için ondan vazgeçmeye niyetimde yok.

Stacker

Linuxda cacheleri silme benim için zulüm derecede, sistemimin ne kadar çok bellek yediğini bulamıyordum. Bulsam bile kafam dolu olduğu için çok çabuk unutabiliyordum. Bugün OMGubuntu.com da stacker uygulamasını gördüm ve denemek istedim. Sistem sizin yerinize cache kayıtlarını temizliyor. Size hangi uygulamanın ne kadar performans yediğini sıralayabiliyor. Açık olan uygulamaları durdurabiliyor kendinize güzel bir analiz yapabiliyorsunuz. Üstelik uygulama türkçe olduğu için gayette kullanışlı oluyor.

Darkcılar Siziii!

Koyu temalara karşı bir zafım var. Geçenlerde bir makalede “Dark” kelimesini ve buna benzer tasarımcıların dili ile yazdığım için bir kaç kişiden eleştiriye maruz kaldığımı hatırlıyorum. Bu yazıda kullanmicam, maksat gönüller hoş olsun. Stacker koyu ve açık tema severleri de düşünerek sistemine tema entegre etmiş. Tuhaf ama uygulama gerçektende çok kullanışlı. Eğer indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Stacker

Stacker


  • Ozer Ucun

    Hocam daha çok uygulama tanıtımı bekliyoruz. Başarılar

Linux

Ubuntu

Arch

Debian

Elemantry

Kali Linux